Drahé kameny ze zámku

  • Datum konání:26.10.2019
  • Organizátor:MKS Holešov
  • Místo konání:Zámek Holešov
  • WWW:www.holesov.info
Úvodní obrázek článku

Potkáte rybáře, kováře, rabína i hvězdáře, podíváte se do všech holešovských památek. Na závěr vás čeká královská odměna! A samozřejmě nebude chybět bohatý program na nádvoří. To vše můžete zažít v sobotu 26. října od 14 hodin v Holešově. Na zámku se otevře pohádkový okruh, který vás provede zámkem, zámeckou zahradou, hvězdárnou, kovárnou, synagogou i obřadní síní židovského hřbitova.

Lidé na jednotlivých stanovištích potkají historické postavy, které v Holešově mohly žít nebo které patří do pohádek. Hra vyvrcholí ve Velkém sále na zámku. Královská rodina všechny soutěžící odmění skutečnými polodrahokamy.

Souběžně s putováním vystoupí na nádvoří Biskupští manové z Kroměříže a v zámeckých arkádách se bude konat řemeslný jarmark. Uzavírání sezony Drahé kameny za zámku začína ve 14 hodin, vstupné je 80.- dospělí, 40.- děti od 3 let.

Pomozte najít ztracený královský poklad.
* Navštivte jednotlivé památky.
* Potkáte historické postavy, které je obývaly nebo mohly obývat.
* Hledejte skryté truhlice s poklady/kamínky.
* Sbírejte je a přineste královské rodině na holešovský zámek
* Čeká na vás královská odměna!

Doprovodný program na nádvoří, v arkádách zámku a v sala terreně:
14 - 18 h řemeslný jarmark v arkádách zámku
14 - 18 h ukázka výroby papírové krajky a pískohraní, sala terrena
14 - 18 h sídlo královské rodiny, vyvrcholení cesty za kameny, odměny pro účastníky
15:30 h JAK SE OBLÉKALO NA ZÁMKU, vystoupení Biskupských manů z Kroměříže, do kterého se mohou zapojit děti, nádvoří (délka cca 20 minut)
16:30 h JAK SE TANČILO NA ZÁMKU, vystoupení Biskupských manů z Kroměříže, do kterého se mohou zapojit děti, nádvoří (délka cca 20 minut)
17:30 h JAK SE BRÁNIL ZÁMEK, vystoupení Biskupských manů z Kroměříže, do kterého se mohou zapojit děti, nádvoří (délka cca 20 minut)
14 - 18 h občerstvení, nádvoří