Jak se k nám dostanete?

Úvodní obrázek článku

Jednou za rok vyjeďte někam, kde jste ještě nebyli.
- Dalajláma

Vlakem

Prakticky z celých Čech se na Kroměřížsko dostanete nejlépe přes Prahu a následně zvolíte cestu do města HULÍN. Z Prahy do Hulína jede přes 20 spojů denně (a časově necelé 3 hodinky)! Hulín může sloužit jako cílový bod také pro Moraváky.

Město Hulín může být Vaše konečná anebo přestupní stanice pro směr na Kroměříž nebo na Holešov a Bystřici pod Hostýnem. Vyberte si Váš spoj.

Autobusem

Autobus je díky absencí kolejí pružnější, co se týká dosažení cílové destinace. Vyberte si Váš spoj.

Autem

Lze využít placené (nutná dálniční známka) a neplacené trasy.

Placené: Trasa Vyškov <–> Hulín příjemně utíká – dálnice je téměř nová, hustota dopravy a průjezdnost nejsou nijak omezující (pozor si však dejte na dostatečnou zásobu paliva, čerpací stanice ve směru od Brna je pouze jedna: EXIT 244 Čerpací stanice Mořice). Při cestě po D1 doporučujeme vyhnout se dopravním špičkám, díky kterým se může cesta nepříjemně protáhnout (rekonstrukce a omezení se staly tak trochu synonymem D1)… D1 – EXIT 258/260 na Kroměříž; EXIT 264 – Břest/Hulín R55/D55 – EXIT 17 Holešov/ Hulín

Naplánujte si Vaši trasu.

Letadlem

Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Bratislavě (Letisko M. R. Štefánika Bratislava - BTS), Vídni (Vienna Airport – VIE), Brně (Letiště Brno Tuřany – BRQ), Ostravě (Letiště Leoše Janáčka Ostrava – OSR), Pardubicích (Letiště Pardubice – PED) a Praze (Letiště Václava Havla Praha – PRG).

Sbírejte zážitky, ne věci. Těšíme se na Vás!

#kromerizsko #holesovsko #hostynsko

„Moudrý cestovatel nikdy neopovrhuje svou vlastní zemí.
- William Hazlitt